Powrót do Bloga
7 miesięcy temu

3. urodziny SpaceIs

Patryk Vizauer
Administrator SpaceIs

23 grudnia 2020 roku wydaliśmy pierwszą wersję SpaceIsa. Od tamtego czasu nieustannie wprowadzaliśmy poprawki i urozmaicenia, które pomagają właścicielom sklepów do dziś.

Żeby uczcić to wydarzenie, każdy do końca tego roku (2023) otrzymuje podwójną wartość do doładowania portfela w SpaceIs.
Co to znaczy?
Załóżmy, że wpłacisz do portfela SpaceIs 50zł. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz 100zł.

 

Krótka historia każdej wersji SpaceIsa

Wszystko zaczęło się od pomysłu Jaku. To on zlecił mi i Kamizowi zrobienie pierwszej wersji SpaceIsa. Nie było to dla nas dużym wyzwaniem, szczególnie, że prowadziliśmy wcześniej inny ItemShop.

Tak prezentował się panel pierwszej wersji SpaceIsa:

SpaceIs v1
Pierwsza wersja SpaceIs

Pierwsza wersja SpaceIsa nie była bardzo rozbudowana. Trwale korzystała z niej jedna osoba. Nie zniechęcało nas to jednak do dalszego działania. Około pół roku później, wersja druga została wydana. Przezentowała się ona następująco:

Druga wersja SpaceIsa

Druga wersja SpaceIsa wprowadziła dużo nowości, ale dalej nie było to to, do czego dążyliśmy; panel był strasznie nieintuicyjny, animacje w panelu były niepotrzebne i tylko utrudniały czytelność. Z tej wersji korzystała już większa ilość użytkowników (ok. 100). Po około 9 miesiącach wprowadziliśmy SpaceIsa v3:

Trzecia wersja SpaceIsa

Mimo iż SpaceIs v3 dopiero co wystartował, zaczęliśmy od razu przygotowywać wersję 4, bo dalej nie było to to, a jak się okazało, moje umiejętności backendowe w tamtym momencie nie były na aż takim poziomie, żeby kod był czytelny, co powodowało utrudnienia w realizacji zmian. Pracę nad v4 trwały ponad rok, wypuściliśmy go 17 stycznia 2023 roku. W tym czasie wypuszczane były niewielkie aktualizacje v3. 

 

Jakie plany na przyszłość?

Chcemy zostać przy 4. wersji SpaceIsa, którą ciągle będziemy aktualizować i ulepszać. Na przyszły rok planujemy wypuścić nowy wygląd panelu (taki, żeby był jeszcze bardziej prosty). Planujemy też się skupić na obsłudze większej ilości gier/platform sklepowych, po to, żeby SpaceIs nie był tylko ItemShopem do Minecrafta. 

 

Ostatnie 3 lata były pogłębione ciężką pracą naszego zespołu, miejmy nadzieję, że wszyscy zauważyliście efekty. Chcielibyśmy również przeprosić za tak długi czas oczekiwania na niektóre nowości, jednak pamiętajmy, że człowiek też kiedyś odpocząć musi. Znalezienie odskoczni czasem pomaga nam w dalszej pracy, bo robiąc ciągle to samo nie da się mieć takiej samej motywacji.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Miejmy nadzieję, że widzimy się za rok!

Zespół SpaceIs